Різновиди наждачного паперу
Різновиди наждачного паперу
Наждачний папір застосовують так само, як і будь-який інший ріжучий інструмент. Поверхня наждачного паперу має безліч гострих граней, які ріжуть оброблювану поверхню.
Люди, які всерйоз займається обробкою деревини, спочатку знають два поняття, без яких не можна розібратися у видах і типах наждачного паперу.
Витрата – це кількість абразивних частинок, що знаходяться на одному дюймі наждачного паперу. Чим крупніше абразивні частинки і чим далі вони розташовані один від одного, тим грубіше наждачний папір.
Абразивні частинки – це дрібні тверді частинки, які приклеєні до основи наждачного паперу. Принцип дії абразивних частинок – видалення матеріалу з оброблюваної поверхні гострими краями абразиву.
Наждачний папір, в залежності від зернистості, поділяється на декілька видів. Кожен з видів призначений для різних робіт.
Поділ наждачного паперу по зернистості:
Наждачний папір із зернистістю 40-60 є самою грубою. У цього типу паперу зерна великі і розташовані достатньо далеко один від одного. Цю наждачний папір зазвичай застосовують для чорнової обробки поверхні.
Наждачка з зернистістю 80-120 – це папір з середньою зернистістю. Вона застосовується для згладжування поверхонь і видалення незначних недоліків і нерівностей.
Наждачний папір із зернистістю 150-180 – це тонкий папір. Її застосовують для остаточної шліфовки на завершальному етапі обробки деревини.
Зазвичай шліфування виробу закінчують на папері 150 або 180 зернистості. Однак для більш тонких робіт іноді застосовують наждачний папір з ще більшою зернистістю.
Наждачка з зернистістю 220-240 – це дуже тонка наждачний папір, яку застосовують для шліфування виробу між покриттям фарбою і грунтовкою.
Папір із зернистістю 280-320 – це вже экстратонкая папір. Її застосовують для видалення пилових цяточок і відмітин перед завершенням покриття.
Та сама тонка наждачний папір – це папір із зернистістю 360-600. Таку папір використовують дуже рідкісна. Зазвичай така папір вона застосовується для остаточного шліфування виробу або видалення з його поверхні плям або легких подряпин.
Наждачний папір поділяють на види не тільки по зернистості, але і за типами абразивів. Існує чотири види абразивів.
Керамічний абразив — це найтвердіший з усіх абразивів. Найчастіше його використовують для вирівнювання самих грубих поверхонь. Зазвичай він застосовується в шліфувальних стрічках.
Карбід кремнію — це другий по твердості після керамічного абразиву матеріал. Він більш міцний, ніж абразив з окису алюмінію і граната. Його використовують для обробки важких матеріалів (металу, фарби, пластмаси, скловолокно). Однак він погано підходить для обробки деревини і, порівняно з наждаковим папером з окису алюмінію, швидше зношується.
Окис алюмінію. Цей абразив використовують у виробництві наждачного паперу для обробки дерева. Це найбільш крихкий з усіх абразивів. Він розламується під тиском. Однак ця властивість є його перевагою, а не недоліком. Разламываясь, абразив з окису алюмінію дає нові грані, що дозволяє наждачним папері прослужити довше.
Гранат. Наждачний папір з абразивом з граната також, як і окис алюмінію, найчастіше застосовується для обробки дерева. Порівняно з них має свої недоліки і переваги. Головним недоліком є швидкий знос наждачного паперу, так як це найбільш м'який з усіх абразивів. Цей абразив ріже повільніше, таким чином робота з цим абразивом більш трудомістка і займає більше часу порівняно з іншими типами. Проте він має і кілька переваг. Перша перевага — це те, що абразив з граната дозволяє зробити більш гладку оброблювану поверхню у порівнянні з тією ж зернистістю абразиву з окису алюмінію. Друга перевага — наждачний папір з цим абразивом дуже добре підходить для фінішного етапу обробки деревини. Абразив з граната полірує і запечатує структуру деревини, що дозволяє фарбі рівномірно проникати в дерево.
Наждачний папір також поділяється на папір з відкритим і закритим покриттям.
На нашому сайті Ви можете купити наждачний папір та наждачні круги хорошої якості.